Niezwykły prezent Polaków dla gwiazdy

Na niezwykły pomysł na promocje miasta wpadli mieszkańcy Bielska-Białej. Po tym, jak Tom Hanks w mediach społecznościowych opublikował zdjęcie z Fiatem 126p, postanowili sprezentować gwiazdorowi jego własny egzemplarz legendarnego pojazdu.– Jestem podekscytowany moim nowym samochodem! – podpisał fotkę Hanks.

Nową fascynację bohatera filmów „Forrest Gump” i „Szeregowiec Ryan” postanowili wykorzystać bielszczanie. Monika Jaskólska – aktywistka znana już w mieście, w którym Fiat 126p był produkowany – stanęła na czele inicjatywy zakupu „Malucha” dla dwukrotnego zdobywcy Oscara. Zbiórka funduszy ma zostać otwarta już w piątek.Akcję będzie mogła wesprzeć każda chętna osoba. Kupione i wyremontowane auto ma być przyozdobione po bokach archiwalnym i współczesnym zdjęciem miasta. Dodatkowo do „Malucha” dołączona zostanie pamiątkowa księga z podpisami darczyńców. Prezent ma zachęcić gwiazdora do odwiedzin.

– Być może, kiedy on to wszystko zobaczy, może kiedyś zechce przyjechać do Bielska-Białej, pójść na obiad – mówi Jaskólska.