20 milionów dolarów w grze

 

19 września na Uniwersytecie Yale Leonardo DiCaprio ogłosił, że jego fundacja oferuje grant wart 20 milionów dolarów na rozwój ponad 100 organizacji zajmujących się ochroną siedlisk dzikich zwierząt, obroną praw rdzennych mieszkańców oraz walką ze zmianami klimatycznymi i rozwiązywaniem kwestii związanych z ochroną środowiska.

3,5 miliona dolarów zostało przekazanych dla programu klimatycznego USA, w tym 120 tysięcy trafiło tam w postaci nagród przyznanych firmie Solar Re-volv, która pomaga zwiększyć dostęp do niedrogich technologii słonecznych w Stanach Zjednoczonych.

Re-volv pomaga organizacjom non-profit przejść na zaopatrzenie w energię słoneczną, korzystając z finansowania typu seed. Pozwala to wykorzystywać energię odnawialną w domach dla bezdomnych, centrach kulturalnych i miejscach wszelkiego rodzaju wsparcia dla biednych. Odbiorcy płacą Re-volv za tańsza energię słoneczną, a spółka z powrotem inwestuje kapitał w kolejne projekty.

Dzięki innowacyjnym zasadom działania firma pozyskała ponad 300 tysięcy dolarów od ponad 1000 osób w 22 krajach. Ponadto spółka wykształciła 10 tysięcy osób w zakresie funkcjonowania energetyki odnawialnej oraz energii słonecznej. Do chwili obecnej łączenie powstało 10 projektów o łącznej mocy 150 kWh w czterech stanach w USA. W związku z inwestycją dziesięć organizacji non-profit oszczędza łącznie ponad 1,5 miliona dolarów, a z zysków zostanie sfinansowanych przynajmniej 20 dodatkowych projektów związanych z energią odnawialną.