Limitowane perełki pożądanych fashionistów

 

Szwedzka marka H&M od 2007 roku cyklicznie tworzy kolekcję ubrań we współpracy z projektantami światowej sławy. W ten sposób powstają zarówno ubrania pret-a-porter (do noszenia na co dzień) jak i haute cuture (na pokaz kunsztu krawieckiego), zaskakując swoich klientów limitowanymi perełkami od najbardziej pożądanych fashionistów.

 

Jako pierwszy na realizację projektu z marką rozpoznawalną na rynku europejskim zgodził się Robert Cavalli. To połączenie sił okazało się światowym sukcesem pod względem sprzedaży i poprawy rozpoznawalności marek na międzynarodowej arenie przemysłu odzieżowego. W efekcie również każdy Europejczyk mógł pozwolić sobie na kupno w swoim ulubionym sklepie czegoś, co było jednocześnie przystępne i luksusowe. To bardzo atrakcyjna opcja dla fanów mody.

W listopadzie bieżącego roku do sklepów mają trafić ubrania z metką Erdem x H&M. Szwedzki gigant odzieżowy połączy siły z kanadyjską marką Erdema Moralioglu, który na co dzień pracuje w Londynie. Znana jest z najpiękniejszy motywów kwiatowych na sukniach – florystyczne materiały to ich znak rozpoznawczy. Inspiracją dla tego projektanta są różne mieszanki kultur i – jak sam przyznaje – jego babcie. Jedna z nich pochodzi z Turcji, a druga – z Wielkiej Brytanii.

W sieci pojawiło się już wideo H&M zapowiadające najnowszą współpracę z marką. Wygląda na to, że kolekcja okaże się bardzo romantyczna. Z pewnością można spodziewać się kwiecistych i bardzo dziewczęcych sukienek, bluzek z delikatnych materiałów i piżamowych zestawów.

Linia ubrań pojawi się 22 listopada tylko w wybranych sklepach. Planujecie zakupić coś z tej kolekcji?

Martyna Lupa