Jolie i Paltrow wydają oświadczenia

 

Jedne z największych gwiazd Hollywood – Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow – oświadczyły, że miały nieprzyjemne doświadczenia z oskarżanym o liczne molestowania seksualne Harveyem Weinsteinem.

Producent zatrudnił Paltrow do głównej roli w filmie „Emma”, dzięki której zyskała sławę oraz Oskara. Aktorka miała wówczas 22 lata i martwiła się, że zostanie usunięta z produkcji po tym jak odmówiła Weinsteinowi stosunków seksualnych.

Wszystko zaczęło się, gdy producent zaprosił aktorkę do swojego apartamentu w hotelu Peninsula Beverly Hills w celu rzekomego omówienia z nią kwestii zawodowych. Kiedy przybyła, Weinstein poprosił ją, aby dołączyła do niego w pokoju do masażu. Paltrow odmówiła i powiedziała o tym swojemu ówczesnemu chłopakowi, którym był Brad Pitt. Aktor spotkał się z Wildstainem, który zakazał ujawniania tego, co się zdarzyło. W ten sposób sprawa ucichła na lata.

Teraz Paltrow stwierdziła w swoim oświadczeniu: „nadeszła chwila, w której kobiety muszą wysłać jasne przesłanie, że takie zachowania są niedopuszczalne, a podobny sposób traktowania kobiet nie może mieć miejsca”.

Tego samego zdania jest inna wielka gwiazda, Angelina Jolie. Jak twierdzi, ona również była molestowana przez producenta.

– W młodości miałam złe doświadczenia z Harveyem Weinsteinem, w rezultacie postanowiłam, że nigdy nie będę z nim współpracowała i będę ostrzegała innych, aby tego nie robili. Takie zachowanie wobec kobiet jest nie do przyjęcia – oświadczyła.

Jak myślicie, czy Harvey Weinstein faktycznie wykorzystywał swoją pozycję wobec pięknych aktorek?