Gatunki te są często uważane za odpychające, choć zwykle nie są one niebezpieczne. Oto 5 najbrzydszych gatunków zwierząt na Ziemi.

Nosacz sundajski

Jest małpą, spotykaną w południowo-wschodniej części wyspy Borneo. Jego nos sprawia,że to rzadkie żyjące zwierzę jest jednocześnie bardzo łatwe do zidentyfikowania. Male małpy rodzą się z niebieską twarzą i małym nosem. Dorastając zmieniają kolor twarzy, a ich nos staje się większy. Są obecnie chronione jako gatunek zagrożony.

Podkowiec

Jego skręcona głowa przypomina ucho. Sprawia jednak, że nietoperze te są bardziej czułe na dźwięki. Podkowce występują w regionach tropikalnych i umiarkowanych. Są one zazwyczaj brązowe, ale bywają również czerwone.

Gwiazdonos amerykański

Zawdzięcza przedziwny wygląd nosowi w kształcie gwiazdy. Ten sam nos zapewnia mu jednak tytuł najbardziej unikalnych nosów w świecie zwierząt. Gwiazdonos spędza większość czasu w wodzie, jednak często drąży też sieci tuneli. Spotkać je można we wschodniej Kanadzie i północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

Red-lipped Batfish

To ryba występująca wokół Wysp Galapagos i niedaleko Peru. Naukowcy sądzą, że powodem posiadania jasnoczerwonej zmarszczki jest przyciągnięcie płci przeciwnej. Oprócz ust ryba ma również płetwy przypominające nogi.

Blob Fish

To chyba lider w kategorii najbrzydszych zwierząt na świecie, zamieszkujący wody południowego wybrzeża Australii oraz Tasmanii. Blob Fish to ryba, której ciało składa się z powierzchni podobnej do galaretki. Taka konsystencja ciała umożliwia unoszenie się nad dnem.