Rekord bity nad ziemią

 

ALBUQUERQUE, Nowy Meksyk, 18 października 2017 r. /PRNewswire/ – Czas na przygodę! W oczekiwaniu na ogólnoświatową premierę gry Super Lucky's Tale dnia 7 listopada, firma Xbox zaprojektowała specjalny balon Super Lucky's Tale, który wzbił się w powietrze w trakcie niedawnego wydarzenia Albuquerque International Balloon Fiesta®. Fani z całego świata mogli oglądać strumień na żywo z wysokości 1200 stóp nad poziomem morza na kanale Mixer Xbox Channel. Dzięki tej przygodzie gra Super Lucky's Tale ustanowiła ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA™ w kategorii najwyższego nad poziomem morza strumieniowego przesyłania gry. Gra Super Lucky's Tale dołącza tym samym do elitarnego grona graczy i twórców będących obecnie w posiadaniu ŚWIATOWYCH REKORDÓW GUINNESSA za wybitne osiągnięcia. Część z nich wymieniono w publikacji ŚWIATOWE REKORDY GUINNESSA 2018 wydanie dla graczy, która zawiera rekordy ustanowione lub pobite przez graczy i twórców gier z całego świata.

„Nie ma lepszego sposobu na ukazanie zabawy i przygody w grze Super Lucky's Tale niż wzbicie się w powietrze na wydarzeniu pełnym marzeń, a przy tym ustanowienie ŚWIATOWEGO REKORDU GUINNESSA – skomentował Aaron Greenberg, główny dyrektor do spraw marketingu gier w Xbox. – Przesyłanie obrazu strumieniowo na żywo na Mixerze z balonu na gorące powietrze było dla nas pierwszym tego typu wyzwaniem” – dodał dyrektor.

Program, który przekazywano strumieniowo prowadził na żywo Rukari Austin, kierownik społeczności w firmie Microsoft Studios. Obraz przekazywano ze specjalnego balonu z wbudowaną platformą, na której umieszczono ekran i konsolę Xbox One X zasilane przez generator w powietrzu. Do nagrywania strumienia na żywo wykorzystano dwie mikro kamery kinowe Blackmagic, a obraz przekazywano przez połączone sieci komórkowe 3G/4G. Wszystkie urządzenia zamontowano i zabezpieczono w gondoli Super Lucky's Tale, którą można było podziwiać z dołu w ważnej chwili bicia rekordu.

Super Lucky's Tale to wciągająca gra platformowa dla wszystkich graczy niezależnie od wieku. W grze podążamy śladami Lucky'ego, optymistycznego, energetycznego i przyjaznego bohatera, który wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu wewnętrznej siły potrzebnej do pomocy ukochanej siostrze w uratowaniu Księgi Wieków przed Jinxem. To Jinx jest intryganckim i tajemniczym czarnym charakterem, który próbuje wpłynąć na świat – ale co nim kieruje? Gra będzie dostępna na całym świecie już od 7 listopada na Xbox Play Anywhere (w ramach jednego zakupu wersji cyfrowej gra dostępna jest w rodzinie urządzeń Xbox One oraz na komputerach z systemem Windows 10 bez dodatkowych opłat).

Źródło: