W 2017 roku ponownie trafi na boisko

   • 41-letni Juan Sebastian Veron postanowił wznowić karierę
  • Do zawodowej gry ma zamiar wrócić w 2017 roku
  • Będzie grał w barwach macierzystego klubu Estudiantes 

41-letni Juan Sebastian Veron, niegdyś argentyński pomocnik wpisany na listę najlepszych piłkarzy stulecia FIFA, postanowił wznowić karierę. Do zawodowej gry w piłkę nożną ma zamiar wrócić w 2017 roku.

– Wracam do gry w piłkę, bo czuję się dobrze. To nie jest nieprzemyślana decyzja. Obiecałem, że wrócę, jeśli wyprzedamy 65% miejsc na stadionie, który budujemy i jesteśmy bardzo blisko realizacji celu. Największym wyzwaniem będzie udowodnienie, że wciąż jestem w stanie rywalizować na najwyższym poziomie – powiedział Veron w wywiadzie dla dziennika „Clarin”.

Kariera 73-krotnego reprezentanta Argentyny zakończyła się w 2014 roku. Grał wówczas w barwach macierzystego klubu Estudiantes. Wcześniej wspierał swoimi umiejętnościami Manchester United, Chelsea Londyn, Boca Juniors, Sampdorię Genuę, Parmę, Lazio Rzym i Inter Mediolan. Po tym, jak zszedł z boiska, stał się dyrektorem sportowym Estudiantes, a od października 2014 roku – jego prezesem. Veron ma na koncie mistrzostwa Argentyny, Anglii i Włoch, Puchar UEFA oraz Copa Libertadores. Ponadto dwukrotnie został wybrany piłkarzem roku Argentyny.

Teraz zamierza dbać o dobre imię drużyny również na boisku. Nie planuje jednak rezygnować ze stanowiska prezesa.