Były gwiazdor Legii Warszawa znów zmieni narodowe barwy

   • Młodzieżowe występy dla Serbii i Szwajcarii
  • Życiowa forma osiągnięta w Ekstraklasie
  • Pozytywna decyzja FIFA 

Aleksandar Prijović urodził się w Szwajcarii jako syn serbskich imigrantów, czego efektem są jego dwa obywatelstwa. Będąc nastolatkiem zdecydował się na reprezentowanie ojczyzny rodziców i wystąpił w meczach serbskiej kadry U-17 i U-19. W drużynach U-20 i U-21 biegał już za piłką w szwajcarskiej koszulce.

Było to zgodne z przepisami FIFA. Piłkarska federacja pozwala bowiem zawodnikowi z dwoma paszportami na tego rodzaju zmianę barw – ale tylko raz. Tymczasem, gdy Aleksandar Prijović dochodził do życiowej formy grając w Legii Warszawa, zaczął publicznie deklarować chęć gry w reprezentacji Serbii.

Jako że kadra tego kraju cierpi ostatnio na niedobór bramkostrzelnych zawodników, serbski związek piłkarski zwrócił się do FIFA z prośbą o uczynienie wyjątku. I udało się! Szefowie federacji właśnie wydali decyzję: Aleksandar Prijović może znów założyć serbską koszulkę, tym razem grając dla seniorskiej reprezentacji.

Piłkarz, który z Legii Warszawa przeszedł do PAOK-u Saloniki, nie wystąpi jednak w najbliższych meczach z powodu kontuzji barku. Najprawdopodobniej zobaczymy go natomiast w spotkaniu Serbia – Walia, które w ramach eliminacji do mundialu rozegrane zostanie w czerwcu.