Szlachetna inicjatywa zakłócona sprzeczką Maradony z Veronem

W meczu charytatywnym, zorganizowanym na życzenie papieża Franciszka, wystąpili najwięksi gwiazdorzy piłki nożnej, których – z racji ich wieku – nie oglądamy już na ligowych boiskach. Oprócz Diego Maradony w Rzymie zagrali między innymi Ronaldinho, Edgar Davids, Rui Costa i Juan Sebastian Veron.

Celem tego wyjątkowego spotkania było zebranie pieniędzy na odbudowę miasteczka Amatrice, zrównanego z ziemią podczas sierpniowego trzęsienia ziemi. Piłkę kopano pod hasłem „Złączeni na rzecz pokoju”, ale ani to, ani obecność papieża nie powstrzymały Diego Maradony od zachowania, z jakiego znany był podczas swojej piłkarskiej kariery.

Po zakończeniu pierwszej połowy Argentyńczyk zaczął obrażać Juana Sebastiana Verona i kto wie, jak skończyłaby się ta awantura, gdyby nie interwencja osób postronnych. Wszystko to działo się pod okiem publiczności i kamer telewizyjnych.

Przyczyn kłótni nie sposób dopatrzeć się w boiskowych wydarzeniach, bo na murawie nie doszło do żadnych kontrowersji. Wiadomo jednak, że Maradona i Veron nie dogadywali się dobrze już przed laty, gdy ten pierwszy był selekcjonerem reprezentacji Argentyny, drugi zaś jeszcze w niej występował.