W Lozannie odbył się mityng Diamond League 2016

Piotr Lisek na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro skoczył o tyczce na wysokość 5,75 metra i zajął czwarte miejsce. W Lozannie Polak osiągnął wynik niższy o trzy centymetry, ale przy mniejszej konkurencji dało mu to drugie miejsce – wspólnie z francuskim rekordzistą świata Renaudem Lavillenie. Wygrał Sam Kendricks ze Stanów Zjednoczonych.

Na mityngu nie popisał się Paweł Małachowski. Dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem z wynikiem 62,46 metra zajął szóste miejsce. Piąty był Robert Urbanek (62,83 m).

Jeszcze bardziej niezadowolona ze swojego występu jest Maria Andrejczyk. 20-letnia oszczepniczka stała się sensacją eliminacji na igrzyskach w Rio, gdy rzuciła rekordowe 67,11 metra. W olimpijskim finale zabrakło jej do medalu dwóch centymetrów.

Tymczasem w swoim debiucie w Diamentowej Lidze rzuciła zaledwie 53,49 metra i zajęła ostatnie, ósme miejsce. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że Andrejczyk startowała bez przygotowania i po długiej podróży z Rio, wynik i tak jest zaskakująco słaby.