Leo Messi poradzi sobie z brazylijskimi obrońcami?

   • Brazylijczycy zagrają u siebie z Argentyńczykami
  • Leo Messi i jego drużyna nie mogą pozwolić sobie na porażkę
  • Mecz odbędzie się na stadionie, na którym Brazylia przegrała 1:7 z Niemcami 

W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu reprezentacja Brazylii zagra u siebie z Argentyńczykami w ramach jedenastej kolejki eliminacji Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Kiedy te drużyny zmierzyły się ze sobą po raz ostatni, dokładnie rok temu, padł remis 1:1. Wówczas jednak w składzie Argentyny zabrakło największej gwiazdy. Tym razem Leo Messi na pewno wybiegnie w pierwszym składzie.

– Wiemy, czego nam potrzeba, aby zatrzymać Messiego – przekonuje Marquinhos, brazylijski obrońca Paris Saint-Germain. – Musimy być perfekcyjni. Jeżeli popełnimy najmniejszy błąd, to Leo go wykorzysta. Czy to bramką, czy to udanym dryblingiem. Ale nie boimy się tych starć, ani tego meczu.

Obie drużyny na pewno rozpoczną spotkanie maksymalnie zmotywowane. Argentyńczycy muszą odrabiać pięciopunktową stratę do Brazylii. Gospodarze natomiast zamierzają obronić pozycję lidera tabeli – to po pierwsze. Po drugie zaś – na stadionie Belo Horizonte zagrają po raz pierwszy od półfinału Mistrzostw Świata 2014, w którym ulegli Niemcom aż 1:7. Za wszelką cenę będą chcieli więc zmazać ten największy blamaż w historii rodzimego futbolu.