Kolejny zespół pokazał, czym będzie jeździł w sezonie 2017

   • Kolorystyczny powrót do tradycji
  • Kibice i kierowcy zadowoleni z nowego wyglądu
  • Nowe barwy oznaczać mają początek nowej ery 

Wyposażony w jednostkę napędową firmy Honda model MCL32, podobnie jak nowe pojazdy innych ekip Formuły 1, zmienił kształt. Jest szerszy, wyposażono go też w tak zwaną „płetwę rekina”. Jednak w przypadku bolidu McLarena wszyscy skupiają się na... kolorze.

Potwierdziły się pogłoski krążące od dawna w motoryzacyjnym światku: McLaren wrócił do dawnej kolorystyki. Zaprezentowany dziś bolid jest pomarańczowy.

– To nie ja o tym zdecydowałem – zaznacza Zak Brown, dyrektor wykonawczy zespołu. – To była decyzja całej ekipy i odpowiedź na sugestie kibiców. Nowy kolor na początek nowej ery. Mamy za sobą trudne lata, ale teraz zaczniemy wygrywać. Mamy przecież najlepszych kierowców.

W sezonie 2017 pomarańczowe barwy McLarena reprezentować będą na torach Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne. Ten drugi dopiero teraz został podstawowym kierowcą ekipy.

– Ja też dopiero co zobaczyłem MCL32 – mówi Alonso, dwukrotny mistrz Formuły 1. – I jest to jeden z najpiękniejszych samochodów, jakimi miałem okazję jeździć! Mam nadzieję, że będzie też jednym z najszybszych.