Prezentacja odbyła się na Silverstone Circuit

   • Zmiany wymusił nowy regulamin
  • Hamilton jest zachwycony
  • Za kierownicą usiądzie też Bottas 

Po torze, na którym rozgrywane są zawody Grand Prix Wielkiej Brytanii, jeździł dziś tylko jeden bolid: Mercedes W08. Jako pierwszy za kierownicą lśniącego pojazdu usiadł Lewis Hamilton.

Czym nowy bolid różni się od tego, którego oglądać mogliśmy w sezonie 2016? Przede wszystkim jest nieco szerszy i ma bardziej opływowy kształt. Nie może to dziwić, ze względu na zmiany w regulaminie podobną przemianę przejść muszą samochody wszystkich zespołów Formuły 1. Dodać można tylko, że nieco zmieniło się też malowanie: widać więcej seledynowego koloru, a logo firmy Petronas, partnera Mercedesa, jest większe.

– Moje pierwsze wrażenie? Samochód jest niesamowity! – opowiadał z entuzjazmem Lewis Hamilton zaraz po tym, jak wykonał pierwsze okrążenie po Silverstone. – Chłopcy naprawdę się spisali, dopracowali każdy detal i to jest najpiękniejsza maszyna, jaką widziałem.

Drugi kierowca, który w sezonie 2017 będzie ścigał się Mercedesem W08, to Valtteri Bottas. Fin dołączył zimą do zespołu, by zastąpić kończącego karierę Nico Rosberga.