Legenda angielskiego futbolu schodzi z murawy

   • Bramkostrzelny pomocnik ostatnio grał w Nowym Jorku
  • Z MLS miał wrócić do Premier League
  • Zdecydował jednak o zakończeniu kariery 

Frank Lampard, który skończy w tym roku 39 lat, jeszcze kilka tygodni grał w drużynie New York City FC. Brytyjskie media sugerowały, że lada moment zobaczymy go ponownie na angielskich boiskach – tym razem w barwach Swansea City, West Bromwich Albion albo Crystal Palace. Angielski pomocnik dziś jednak poinformował o zakończeniu kariery.

Wychowanek klubu West Ham United największe sukcesy osiągał w koszulce Chelsea Londyn, w której występował w latach 2001-2014. Z drużyną The Blues trzy razy sięgał po mistrzostwo kraju, wygrał też Ligę Mistrzów i Ligę Europy. Dla Chelsea strzelił 211 goli – najwięcej w historii klubu. 29 bramek zdobył natomiast dla angielskiej kadry, w której rozegrał 106 spotkań.

– Po 21 niesamowitych latach zdecydowałem, że teraz jest właściwy moment na zakończenie zawodowej kariery – ogłosił Lampard. – Jestem ogromnie dumny z wszystkich trofeów, które wygrałem, i z reprezentowania mojego kraju.

Frank Lampard zawiesza piłkarskie buty na kołku, ale nie żegna się z futbolem. Zdradził, że teraz chciałby sprawdzić się w roli trenera.