Sparta Praga wygrała wysoko na lodowisku rywala

W inauguracyjnym meczu hokejowej Ligi Mistrzów na TAURON Arenie w Krakowie Comarch Cracovia przegrała ze Spartą Praga 2:7. Wicemistrzowie Czech od początku spotkania przeważali pod każdym względem. Byli lepiej przygotowani fizycznie, mieli większe umiejętności techniczne, lepiej też ustawiali się na lodowisku. Nie stanowiło to dla nikogo niespodzianki – Sparta Praga to przecież jeden z najlepszych klubów hokejowych w Europie.

W pierwszej tercji gracze Cracovii skupiali się na obronie, starając się unikać przy tym kar. Gdy jednak po przewinieniu Rafała Dutki goście zdobyli przewagę liczebną, natychmiast ją wykorzystali, strzelając jedyną bramkę w tej części meczu.

Druga tercja była bardzo wyrównana, a hokeiści Cracovii przeszli do ataku. Historyczną, pierwszą bramkę Polaka w Lidze Mistrzów strzelił Filip Drzewiecki. Potem krakowska drużyna dołożyła jeszcze jednego gola, ale Czesi strzelili ich aż trzy.

Również trzy bramki zdobyli zawodnicy Sparty Praga w trzeciej tercji. W tej części spotkania Cracovia opadła już z sił i nie była w stanie nawiązać walki ani strzelić choćby jednego gola. Krakowscy hokeiści finalnie przegrali swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów aż 2:7.