Właściciele PSG znów szaleją na rynku transferowym

   • Letnie transfery nie wypaliły, teraz ma być lepiej
  • Paryski klub zawodzi włodarzy i kibiców
  • Draxler ma być jedną z kilku nowych gwiazd PSG 

Niemiecki pomocnik podpisał z paryskim klubem czteroletnią umowę. W tym roku zarabiać ma ponad czterysta tysięcy euro, a w przyszłym – już sześćset tysięcy. Vfl Wolfsburg dostał za niego 35 milionów euro, a dodatkowe 6-7 milionów może otrzymać w ewentualnych bonusach.

– To pierwszy raz w mojej karierze, kiedy poznawać będę nowy kraj i nową ligę – mówi Julian Draxler. – Bardzo się cieszę i jestem bardzo dumny, że zagram w jednym z najbardziej znanych klubów w Europie.

Ale na 23-letnim reprezentancie Niemiec transferowe apetyty w Paris Saint-Germain się nie kończą. Drużyna, która miała być faworytem w walce o mistrzostwo, zajmuje w tej chwili trzecie miejsce we francuskiej ekstraklasie. Zawodnicy sprowadzeni jesienią, na czele z Grzegorzem Krychowiakiem, zawodzą, więc arabscy właściciele PSG szukają teraz nowych wzmocnień.

Na celowniku znaleźli się Alexis Sanchez (Arsenal Londyn), Lucas Alario (River Plate), Dele Alli (Tottenham) i Federico Bernardeschi (Fiorentina). Czy któryś z nich dołączy do Juliana Draxlera, dowiemy się w najbliższych tygodniach.