Stara Dama triumfuje w 168. Derbach Italii

• Mistrzowie Włoch dominowali przez większość meczu

• Juventus zmierza po kolejny tytuł

• Bramkarz Interu uratował swój klub przed wysoką porażką

Juventus rzucił się do ataku od pierwszego gwizdka i już w drugiej minucie mógł wyjść na prowadzenie. Po strzale Paulo Dybali bramkarz Samir Handanović uratował jednak Inter fantastyczną interwencją. Dziesięć minut później Dybala uderzył po raz drugi, ale tym razem trafił w słupek.

Po dwudziestu minutach gry składną akcję zdołali w końcu przeprowadzić piłkarze z Mediolanu.  Joao Mario potężnie uderzył z dystansu, jednak minimalnie chybił. Mecz zrobił się bardziej wyrównany, a bezbramkowy wynik się utrzymywał. Doskonałą okazję dla Juventusu zmarnował Gonzalo Higuain, a po strzale Ivana Periszicia z Interu fenomenalnie bronił Gianluigi Buffon.

W końcu tuż przed gwizdkiem na przerwę z dwudziestu metrów przymierzył Juan Cuadrado. Strzał był jednocześnie tak silny i precyzyjny, że Samir Handanović nie miał szans na paradę. Na tablicy pojawił się wynik 1:0 dla Juventusu Turyn.

Druga odsłona meczu przebiegała pod dyktando Starej Damy. Inter Mediolan co prawda podkręcił tempo i raz za razem ruszał z kontrą, ale ataki rozbijały się o mur defensywy Juventusu. Piłkarze z Turynu oddali natomiast kilka groźnych strzałów, ale Samir Handanović za każdym razem był na posterunku i więcej goli już w tym meczu nie padło.