Meksykański Club America nie sprostał drużynie Cristiano Ronaldo

• Królewscy wygrali 2:0

• Gole strzelili Benzema i Ronaldo

• W finale Real Madryt zagra z Kashima Antlers

W drugim meczu o wejście do finału Real Madryt, triumfator Ligi Mistrzów UEFA, zmierzył się z drużyną Club America, zwycięzcą Ligi Mistrzów CONCACAF. Zgodnie z przewidywaniami, Królewscy już w pierwszych minutach zdobyli kontrolę nad grą, ale długo pozostawali nieskuteczni.

W 26. minucie Cristiano Ronaldo ładnie uderzył głową po dośrodkowaniu Lucasa Vazqueza, jednak piłka odbiła się od słupka. Potem zdobywca Złotej Piłki 2016 wykonywał 2 rzuty wolne z groźnych pozycji, dwukrotnie trafiając w mur. Co jakiś czas piłkarzom Club America udawało się wyjść z kontrą, lecz im także nie sprzyjało szczęście.

Kibice zgromadzeni na Nissan Stadium w Jokohamie pierwszego gola zobaczyli dopiero w doliczonych sekundach pierwszej połowy. Podanie Toniego Kroosa wykorzystał Karim Benzema i Real Madryt schodził do szatni prowadząc 1:0.

Druga odsłona meczu wyglądała podobnie. Królewscy kontrolowali grę, ale przewagi nie potrafili przełożyć na gole. Club America kontratakował, choć coraz słabiej. Bramka, podwyższająca wynik na 2:0, padła znów w doliczonym czasie, kiedy Cristiano Ronaldo w końcu wykorzystał okazję po sprytnym podaniu Jamesa Rodriguez.

W niedzielnym finale Klubowych Mistrzostw Świata 2016 Real Madryt zagra z japońskim klubem Kashima Antlers.