Skoczkowie zaczynają sezon w Finlandii

   • Dziś kwalifikacje do pierwszego konkursu w Kuusamo
  • Na skoczni ma się pojawić siedmiu Polaków
  • Naszą reprezentację prowadzi nowy trener – Stefan Horngacher 

Poprzedni sezon nie udał się polskim skoczkom. Nawet Kamil Stoch, dwukrotny mistrz olimpijski i mistrz świata, sklasyfikowany został poza pierwszą dwudziestką. Efektem tego była zmiana na stanowisku trenera kadry. Łukasza Kruczka, który prowadził reprezentację przez 8 lat, zastąpił Stefan Horngacher.

Na pierwsze zawody do fińskiego Kuusamo austriacki szkoleniowiec zdecydował się zabrać siedmiu skoczków. Poza Stochem znaleźli się na tej liście Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Ze względu na zeszłoroczne wyniki, żaden z nich nie jest pewien występu w konkursie, wszyscy muszą najpierw walczyć w kwalifikacjach.

W sezonie 2016/17 w Pucharze Świata w skokach narciarskich zaplanowano 33 konkursy na 19 skoczniach znajdujących się w 9 krajach. Trofeum bronić będzie Peter Prevc, który zeszłej zimy był bezkonkurencyjny. 24-letni Słoweniec wygrał prawie połowę zawodów i wypracował sobie olbrzymią przewagę nad drugim w klasyfikacji Severinem Freundem.

Początek kwalifikacji dziś o 18:00. Transmisja na antenie Eurosport 1.