Wyjazdowe zwycięstwo w ostatniej fazie eliminacyjnej

Polski zespół był faworytem w starciu z małym klubem z Dublina, ale Irlandczycy od początku pokazywali wolę walki. Nie tylko bronili się, ale mieli też swoje szanse na zdobycie gola. W 10. minucie Arkadiusz Malarz z trudem wybił piłkę lecącą pod poprzeczkę jego bramki.

Tymczasem Legia dopiero w 25. minucie wywalczyła sobie dobrą okazję. Vadis Odjidja-Ofoe został sfaulowany, a z rzutu wolnego uderzył Nemanja Nikolić. Piłka na szczęście trafiła w mur. Dzięki temu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Dundalk dobrze zaczęło grę w drugiej odsłonie meczu. To Legioniści strzelili jednak gola. W 56. minucie sędzia odgwizdał karnego po tym, jak Andrew Boyle odbił piłkę ręką. Nikolić nie dał szans bramkarzowi, trafiając celnie w siatkę bramki.

W doliczonym czasie na 2:0 wynik meczu ustalił Aleksandar Prijovic, dzięki czemu Legia znalazła się w doskonałej sytuacji przed rewanżem. Osiągnięty wynik przybliżył drużynę do gry w Lidze Mistrzów.

Drugi mecz z Dundalk rozegrany zostanie we wtorek 23 sierpnia.