Reprezentacja Polaków z wieloma sukcesami na koncie

Przemysław Słowikowski, Adam Pawłowski, Grzegorz Zimniewicz i Karol Zalewski stanowią skład polskiej sztafety, która zajęła szóste miejsce w biegu 4x100 m podczas mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Zarówno Polakom, jak i Włochom, odnotowano ten sam czas – 38,69 s. Zwycięstwo należało do Brytyjczyków (38,17 s), a tuż za nimi usytuowali się Francuzi (38,38 s) i Niemcy (38,47 s).

Sukces w tych mistrzostwach osiągnęła także sztafeta kobiet, która wywalczyła siódme miejsce, osiągając czas 43,24s. Konkurencję zwyciężyły Holenderki.

Co najważniejsze – Polacy wygrali klasyfikację medalową mistrzostw Europy. Zdobyli w Amsterdamie aż dwanaście medali. Pod względem ilości wyprzedzili ich Niemcy i reprezentanci Wielkiej Brytanii, jednakże ich krążki miały znacznie niższą wartość. Nasi reprezentanci otrzymali sześć medali złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy. Wśród sportowców, którzy po nie sięgnęli znaleźli się, m.in.: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Robert Sobera, Adam Kszczot, Angelika Cichocka, i Joanna Linkiewicz.