Piłkarz wraca na Stamford Bridge

W najbliższym sezonie David Luiz będzie ponownie reprezentował barwy Chelsea Londyn. Informację o transferze potwierdzono na oficjalnej stronie klubu.

Były napastnik Chelsea Londyn David Luiz, który od 2014 r. występował w barwach Paris Saint-Germain, ponownie podpisał kontrakt z londyńskim klubem, którego właścicielem jest Roman Abramowicz. Na razie nie została ujawniona kwota, za jaką David Luiz został sprowadzony z Paryża. Pewne jest jednak, że zwiąże piłkarza z nowymi barwami na 3 lata.

Wiadomość o zmianie klubu w wymowny sposób przekazał również sam zawodnik, który na swoim oficjalnym profilu na portalu społecznościowym Facebook, zmienił zdjęcie główne. Nowe przedstawia go w oficjalnej koszulce Chelsea Londyn.

David Luiz na pozycji napastnika w Chelsea występował już w latach 2011–2014. Trafił tam z klubu Benfica Lizbona, w którym występował od 2007 roku. W ostatnich dwóch latach kibice piłki nożnej mogli natomiast obserwować poczynania brazylijskiego piłkarza we francuskim klubie Paris Saint-Germain.