Przełożony mecz rozegrano dzisiaj

   • Gęsta mgła uniemożliwiła grę wczoraj wieczorem
  • Dziś Genk zwyciężył 2:0 i awansował dalej
  • Losowanie par 1/16 finału Ligi Europejskiej w poniedziałek 

Na wczorajszy wieczór zaplanowano mecze ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Spośród nich udało się rozegrać te spotkania, które ze względu na prognozy pogody stały pod największym znakiem zapytania. Dzięki temu w Ługańsku Manchester United na mrozie pokonał Zorię 2:0. Niespodziewanie jednak przełożono mecz w znacznie cieplejszych Włoszech. Na Mapei Stadium, gdzie gra US Sassuolo, pojawiła się taka mgła, że widoczność była niemal zerowa.

Wczoraj rozegrano za to drugie spotkanie w grupie F, w którym Rapid Wiedeń zremisował z Athletikiem Bilbao 1:1. Mecz US Sassuolo z KRC Genk rozpoczął się natomiast dziś o 12.30. Grająca na wyjeździe belgijska drużyna zwyciężyła 2:0 i zajęła pierwsze miejsce w grupie. Włoski klub pozostał na miejscu czwartym. Obok Genk, do kolejnej fazy awansowało Athletico Bilbao.

Losowanie par 1/16 finału rozpocznie się w poniedziałek o 13.00 w szwajcarskim Nyonie. Wtedy rywala pozna Legia Warszawa, która do fazy pucharowej Ligi Europy dostała się dzięki 3. miejscu w swojej grupie Ligi Mistrzów.