Mistrz Izraela triumfuje

Oba gole Mediolańczycy stracili dopiero w drugiej połowie. Pierwszy celny strzał drużyny z Izraela padł w 54. minucie. Po rozegraniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu Lucio Maranhão, Miguel Vitor pozbawił Inter nadziei na bezbramkowy remis. Na kolejna bramkę nie trzeba było długo czekać. Pojedynek z Samirem Handanoviczem w 67. minucie wygrał Maor Bar Buzaglo – rwniez po odgwizdaniu rzutu wolnego.

Wynik 0:2 był jednak zasłużony. Piłkarze Hapoelu mieli przewagę i okazje do kolejnych goli niemal przez całe spotkanie. Kluczowa okazała się skuteczność wykonania stałych fragmentów gry. Inter wypracował natomiast tylko jedną akcję, które mogła dać im cenna bramkę, ale i ta nie zakończyła się zgodnie z przewidywaniami – Eder trafił w słupek.

– Przede wszystkim przepraszam wszystkich fanów, którzy przyszli dziś na stadion. Jeśli przeanalizujemy mecz i to, co widzieliśmy na boisku, w pierwszej połowie mieliśmy wiele szans, by objąć prowadzenie. Oni mieli gola po stałym fragmencie gry. Byłem pewien, że uda nam się odwrócić wynik tego meczu. Nie mogę zrozumieć jak straciliśmy głowę po pierwszym golu – skomentował spotkanie trener Włochów Frank de Boer.

Zwycięstwo na wyjeździe odniósł również FK Krasnodar, który w meczu z grupy I pokonał FC Salzburg 1-0. Polak – Artur Jędrzejczyk – wrzucając piłkę z autu zaliczył asystę przy zwycięskim golu.