Klub z Gelsenkirchen zwyciężył u siebie 2:0

• Francuskiej drużynie zabrakło szczęścia i skuteczności

• Schalke umocniło się na pierwszej pozycji w grupie

• OCG Nice żegna się z europejskimi pucharami

Na początku meczu odważnie zaatakowali goście z Nicei, ale po strzale Anastasiosa Donisa piłka trafiła w poprzeczkę. Zaraz potem akcję przeprowadzili gospodarze. Po błędzie bramkarza Jewhen Konoplianka z najbliższej odległości trafił do siatki. Był to jedyny gol, jaki padł w pierwszej połowie.

Drugą odsłonę meczu zawodnicy OCG Nice także zaczęli bardzo ofensywnie, jednak i tym razem nie dopisało im szczęście. Po uderzeniu Fabiana Reese piłka odbiła się od słupka. Później dobrej okazji do wyrównania nie wykorzystał Alassane Plea.

10 minut przed końcem spotkania Vincent Koziello sfaulował w polu karnym Bernarda Tekpeteya. Jedenastkę na gola zamienił Dennis Aogo, choć bramkarz był bliski wybicia piłki. W ten sposób wynik meczu ustalony został na 2:0.

Schalke 04 Gelsenkirchen zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Grupy I Ligi Europejskiej i ma komplet punktów. OCG Nice jest na ostatniej pozycji i właśnie straciło szanse na awans do następnej fazy. Słaby występ piłkarzy z Nicei w europejskich pucharach jest o tyle zaskakujący, że są przecież liderem ligi francuskiej. Wyprzedzają takie piłkarskie potęgi, jak AS Monaco i Paris Saint-Germain.