Czas na „polskie” mecze 1/8 finału

   • Robert Lewandowski w Londynie
  • Piotr Zieliński kontra Real Madryt
  • Arkadiusz Milik na ławce 

Bayern Monachium w pierwszym meczu tej fazy wygrał u siebie z Arsenalem Londyn aż 5:1, przesądzając tym samym kwestię awansu do ćwierćfinału. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski, który zapewne i w Londynie będzie chciał zdobyć gola, by w klasyfikacji strzelców gonić Lionela Messiego i Edinsona Cavaniego.

– Mamy przewagę po pierwszym meczu, ale piłkarze pozostają skoncentrowani – deklaruje Carlo Ancelotti, szkoleniowiec Bayernu. – Początek rewanżu będzie trudny i muszą myśleć o tym, co robią na boisku.

– Jedyną zaletą naszej sytuacji jest to, że nie pozostał nam żaden wybór – mówi otwarcie Arsene Wenger, trener Arsenalu. – Musimy atakować i próbować strzelać gole. Szanse na odrobienie strat daje wyłącznie ofensywa.

Troche łatwiejsze zadanie czeka SSC Napoli, które w pierwszym meczu przegrało z Realem Madryt 1:3. Teraz, podobnie jak Arsenal, włoska drużyna podejmie próbę odrobienia strat na własnym boisku. O ile jednak Kanonierzy musieliby wygrać z Bayernem aż 4:0, drużynie Zielińskiego i Milika wystarczy „tylko” 2:0.

Piotra Zielińskiego, tak jak i w Madrycie, zobaczyć powinniśmy na boisku od pierwszej minuty. Arkadiusz Milik zacznie spotkanie na ławce rezerwowych, wciąż bowiem nie wszedł w rytm meczowy po długiej rehabilitacji.

Oba spotkania rozpoczną się o 20.45. Transmisję meczu Arsenal Londyn – Bayern Monachium pokaże nSport+, natomiast na kanale Canal+ Sport obejrzeć będzie można starcie SSC Napoli – Real Madryt.