Robert Lewandowski znów zagra przeciwko Realowi Madryt

   • Spotkanie Piszczek kontra Glik
  • Leicester bez Kapustki i Wasilewskiego
  • Kwietniowe terminy ćwierćfinałów 

W Lidze Mistrzów pozostało osiem klubów: trzy hiszpańskie, dwa niemieckie i po jednym reprezentancie Anglii, Francji i Włoch. W grze wciąż jest także trzech Polaków.

Najciekawiej zapowiada się dwumecz Bayern Monachium – Real Madryt. Klub Roberta Lewandowskiego zagra z obrońcą tytułu. Choć Królewscy mają w składzie Cristiano Ronaldo, to wszyscy kibice pamiętają, jak polski napastnik (wówczas jeszcze w barwach Borussii Dortmund) strzelił Realowi cztery gole w jednym spotkaniu Ligi Mistrzów.

Wspomniany były klub Lewandowskiego, w którym wciąż gra Łukasz Piszczek, zmierzy się z drużyną Kamila Glika. Borussia i Monaco to nie są może futbolowe marki tej klasy, co Bayern i Real, ale obie zdobywają ostatnio rekordową liczbę bramek w Lidze Mistrzów. Można więc również spodziewać się wielkiego widowiska.

Choć do ćwierćfinału dość nieoczekiwanie dotarł również Leicester, w meczach przeciwko Atletico Madryt na pewno nie zobaczymy Bartosza Kapustki ani Marcina Wasilewskiego. Angielski klub nie zgłosił Polaków do europejskich rozgrywek.

Czwarty ćwierćfinał to kolejny piłkarski klasyk: bój Barcelony, która niedawno rozgromiła PSG, z Juventusem Turyn, pewnie zmierzającym po szósty z rzędu triumf w Serie A.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się 11 i 12 kwietnia, a rewanże – tydzień później. Finał tegorocznej Ligi Mistrzów rozegrany zostanie natomiast 3 czerwca na Millenium Stadium w walijskim Cardiff.

Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów:  • Bayern Monachium – Real Madryt,
  • Borussia Dortmund – AS Monaco,
  • Atletico Madryt – Leicester City,
  • Juventus Turyn – FC Barcelona.