SSC Napoli wygrało na wyjeździe z Dynamem Kijów

Arkadiusz Milik, który szybko zadomowił się we włoskiej drużynie, wybiegł na murawę w pierwszym składzie. Na ławce rezerwowych usiadł natomiast jego kolega z reprezentacji – Piotr Zieliński.

Na początku meczu kilka razy zaatakowało Napoli, a Milik miał dwie szanse na zdobycie gola. Nie strzelił go jednak ani z rzutu wolnego, ani po uderzeniu głową. Swoją okazję wykorzystali natomiast gospodarze – w 26. minucie Denis Harmasz zdobył bramkę efektownym wolejem.

Napoli odpowiedziało po dziesięciu minutach. Arkadiusz Milik znów strzelał głową, tym razem jednak celnie. A kolejna jego główka w ostatnich sekundach pierwszej połowy sprawiła, że zawodnicy Dynama Kijów schodzili do szatni przegrywając 1:2.

Po przerwie goli już nie było, choć okazji nie brakowało. Na boisko wszedł za to Piotr Zieliński, który zastąpił Marka Hamszika.

W drugim meczu grupy B Ligi Mistrzów grająca na wyjeździe Benfica Lizbona zremisowała 1:1 z Besiktasem Stambuł.