Leo Messi strzelił hat-tricka

Pierwszego gola Argentyńczyk zdobył już w trzeciej minucie, ale na początku meczu nie zapowiadało się na pogrom. W 23. minucie Celtic mógł nawet wyrównać, ale Moussa Dembele nie wykorzystał rzutu karnego. Za to przed przerwą Leo Messi jeszcze raz umieścił piłkę w siatce gości z Glasgow.

W drugiej połowie Celtic już na boisku nie istniał, a gospodarze robili wszystko, na co tylko mieli ochotę. Najpierw Neymar strzelił na 3:0 z rzutu wolnego, potem skutecznym wolejem popisał się Andres Iniesta. Chwilę później hat-tricka skompletował Mesii i było już 5:0.

To jednak nie wystarczyło drużynie Messiego – FC Barcelona bawiła się dalej. Czwartą asystę Neymara na bramkę zamienił Luis Suarez, który przed końcem meczu zdążył strzelić jeszcze jednego gola. Finalnie goście przegrali w Katalonii aż 0:7.

Drugi mecz grupy C Ligi Mistrzów nie odbył się wczoraj z powodu oberwania chmury. Manchester City i Borussia Moenchengladbach zagrają dopiero dziś wieczorem.