Paris Saint-Germain zremisowało z Arsenalem Londyn

Grzegorz Krychowiak, za którego PSG zapłaciło 45 milionów euro, długo nie mógł się przebić do pierwszego składu paryskiej drużyny. W końcu mu się jednak udało – i to od razu w Lidze Mistrzów.

W meczu z Arsenalem Londyn paryżanie zdobyli bramkę już po 42 sekundach gry. Skuteczna główka Edisona Cavaniego to najszybszy gol w historii występów Paris Saint-Germain w europejskich pucharach.

Po błyskawicznym objęciu prowadzenia zawodnicy PSG ani trochę nie odpuścili gościom. Cavani, któremu przyszło zastąpić Zlatana Ibrahimovicia – grającego teraz w Manchesterze United, dwoił się i troił, a mimo wszystko pozostawał nieskuteczny. Arsenal zaś tylko się bronił, więc na koniec pierwszej połowy było 1:0 dla drużyny Krychowiaka.

Po przerwie niewiele się nie zmieniło. Paris Saint-Germain atakowało raz za razem, wciąż jednak bez wyczekiwanego efektu, a goście z Londynu desperacko asekurowało własną bramkę. Aż do 78. minuty, kiedy Arsenalowi udało się wreszcie skonstruować pierwszą groźną akcję. Alexis Sanchez zakończył ją golem na 1:1. Pomimo trwającego do ostatnich sekund oblężenia bramki rywali, PSG nie zdołało już zmienić wyniku i londyńczycy wywieźli z Paryża cenny punkt.

W drugim meczu grupy A Ligi Mistrzów FC Basel również zremisował z Łudogorcem Razgrad 1:1.