AS Monaco wygrało na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur

Obrońca naszej reprezentacji zadebiutował w Lidze Mistrzów na stadionie dobrze znanym polskim kibicom piłkarskim. Tottenham wyjątkowo grał na Wembley, ponieważ nowa arena tego klubu nie jest jeszcze gotowa.

Gospodarze w zeszłym roku pokonali AS Monaco w Lidze Europejskiej 4:1, więc i tym razem liczyli na zwycięstwo. Jednak to goście jako pierwsi strzelili gola. Po kwadransie gry uderzeniem z dystansu Bernardo Silva wyprowadził francuską drużynę na prowadzenie.

Minął kolejny kwadrans i było 2:0. Po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy Thoma Lemar z bliska wbił piłkę do siatki. Chwilę potem wynik na 3:0 podwyższyć mógł Kamil Glik, ale głową strzelił niecelnie. W ostatniej minucie pierwszej połowy filar polskiej defensywy nie upilnował Toby'ego Alderweirelda i ten zdobył bramkę na 1:2.

W drugiej połowie goli już nie było. AS Monaco wywiozło z Anglii cenne trzy punkty.

Drugi mecz grupy E Ligi Mistrzów zakończył się remisem. Bayer Leverkusen i CSKA Moskwa strzelili po dwie bramki.