Francesco Totti w świetnej formie

Niemal 40-letni piłkarz był zdecydowanym bohaterem niedzielnego meczu AS Roma – Sampdoria Genua, rozgrywanego w niedzielę na Stadio Olimpico.

Mimo niekorzystnej pogody – ulewy, która spowodowała czasowe przerwanie meczu po pierwszej połowie – do przerwy przewagę 2:1 udało się uzyskać zawodnikom z Genui, wśród których nie zabrakło Karola Linetty. Choć do bramki już w 8. minucie trafił Mohamed Salah, nie trzeba było cvzekac długo na skuteczne odpowiedzi Sampdorii – najpierw Szczęsnego w bramce pokonał Luis Muriel, póxniej zas przewagę zapewnił drużynie Fabio Quagiarella.

Dopiero po trwającej godzinie przerwie mecz wznowiono, a na boisko z ławki rezerwowych weszli Edin Dzeko i Totti. Okazało się to bardzo trafnym posunięciem. Pierwszy z nich wyrównał wynik na 2:2. Drugi, już w doliczonym czasie gry, strzałem z rzutu karnego zapewnił Rzumianom zwycięstwo.

– Po raz pierwszy w karierze bałem się, że przestrzelę. Wiedziałem, że nie mogę się pomylić, szczególnie że uderzałem naprzeciwko naszych największych fanów – komentował później Totti.

W ten sposób AS Roma zdobyła kolejne punkty, dzięki czemu ma ich na swoim koncie już siedem – zupełnie jak Napoli. Liderem, mającym komplet punktów, jest Juventus Turyn.