Niemiecki gwiazdor polskiego pochodzenia zostanie zawodnikiem Vissel Kobe

   • Kolejny głośny transfer do Azji
  • Wzmocnienie siódmej drużyny J-League
  • Przeprowadzka po rundzie wiosennej 

32-letni Lukas Podolski wystąpił w 129 meczach reprezentacji Niemiec, dla której zdobył 48 goli. Daje mu to trzecie miejsce na liście niemieckich strzelców wszech czasów. Skuteczniejsi od niego byli tylko Gerd Mueller (68) i Miroslav Klose (71). W 2014 roku urodzony w Gliwicach piłkarz wywalczył mistrzostwo świata po pamiętnym finale przeciwko Brazylijczykom. Gospodarze mundialu przegrali wówczas z drużyną Podolskiego aż 1:7.

Jeśli chodzi o klubowy futbol, Lukas Podolski grał w 1.FC Koeln, Bayernie Monachium, Interze Mediolan i Arsenalu Londyn, a w 2015 roku przeniósł się do Galatasaray Stambuł. Turcy zapłacili za niego 2,5 miliona euro.

Taką samą kwotę otrzymać mają teraz od Japończyków. Oficjalnie potwierdzono bowiem transfer Podolskiego do klubu Vissel Kobe, który w ubiegłym sezonie zajął siódme miejsce w J-League. W barwach drużyny z Kraju Kwitnącej Wiśni niemiecki gwiazdor po raz pierwszy zagrać ma latem.

Na zapowiadane przez Podolskiego występy w Górniku Zabrze, w którym piłkarz zakończyć chce piłkarską karierę, trzeba więc będzie jeszcze trochę poczekać.