Piąty gol polskiego napastnika w tym sezonie

Anderlecht Bruksela, w którym od początku sierpnia gra Łukasz Teodorczyk, dominował zdecydowanie na początku wczorajszego meczu na stadionie w Stade Constant Vanden Stock. W 19. minucie w polu karnym KAA Gent faulowany został Aechampong i sędzia odgwizdał rzut karny. Na bramkę zamienił go Youri Tielemans.

Odpowiedź gości była błyskawiczna. W 22. minucie, po widowiskowej akcji i strzale z dystansu, Moses Simon poprawił wynik na 1:1. Taki stan utrzymał się już do przerwy.

Teodorczyk zaczął doskonale również drugą połowę. Już po dwóch minutach gry poradził sobie z dwoma obrońcami i celnie uderzył w długi róg bramki. Był to jego piąty gol w tym miesiącu.

Bramka Polaka nie wystarczyła jednak do zwycięstwa. Na kwadrans przed końcem meczu Nana Asare wykorzystał dogranie z rzutu wolnego i wolejem strzelił na 2:2. Więcej goli w spotkaniu nie było.

Łukasz Teodorczyk, który mimo niedawnego rozpoczecia sezonu jest w świetnej formie, będzie miał wkrótce okazję strzelać bramki także dla polskiej reprezentacji. Już wiadomo, że Adam Nawałka powoła go na wyjazdowy mecz z Kazachstanem, którym 4 września rozpoczniemy eliminacje do rosyjskiego mundialu.