Manchester United sprzedał reprezentanta Francji

   • Czerwone Diabły dostaną za niego tyle, ile zażądały
  • Francuz nie mógł się pogodzić z rolą rezerwowego
  • Trener rozumie jego decyzję 

Wychowanek RC Strasbourg trafił do Manchesteru z Southampton w 2015 roku, a Czerwone Diabły zapłaciły za niego wówczas 25 milionów funtów. Francuz szybko wywalczył sobie miejsce w nowym zespole i stał się podstawowym zawodnikiem, jednak wszystko zmieniło się, gdy na ławce trenerskiej Louisa van Gaala zastąpił Jose Mourinho. Portugalczyk zrobił z Morgana Schneiderlina piłkarza rezerwowego.

27-letni pomocnik nie krył więc, że rozgląda się za nową drużyną. Do Manchesteru przychodzić zaczęły propozycje transferu – najbardziej konkretne od West Bromwich Albion i Evertonu. Ten drugi klub zgodził się w końcu wyłożyć 22 miliony funtów, których żądali szefowie Man Utd.

– Wiceprezes Ed Woodward poinformował mnie, że sprawa jego transferu jest już praktycznie zakończona – powiedział Jose Mourinho po wczorajszym zwycięstwie nad Hull City. – Morgan z bardzo dużym prawdopodobieństwem zostanie piłkarzem Evertonu.

Portugalski szkoleniowiec dodał, że nie chce rozstawać się z piłkarzem, którego lubi i ceni. Rozumie jednak, że Schneiderlin chciałby grać w każdym meczu, a w Manchesterze w najbliższym czasie nie miałby na to szans.