Polscy piłkarze zagrają z Paris Saint-Germain

IHF Super Globe, czyli klubowe mistrzostwa świata w piłkę ręczną, to impreza, w której rywalizuje ze sobą osiem zespołów. Rozgrywana jest cyklicznie w Katarze od 2010 roku.

W swoim pierwszym meczu, który w tym przypadku był od razu ćwierćfinałem, zawodnicy Vive Tauron Kielce zmierzyli się z HC Taubate, mistrzem Brazylii.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Tablica wyników co chwilę wskazywała remis i było tak aż do stanu 9:9. Potem kielczanie podkręcili tempo i przez dziesięć minut absolutnie zdominowali rywali. Dzięki temu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:10 dla Vive Tauron Kielce.

Przez pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony meczu polscy piłkarze ręczni dla odmiany nie zdobyli ani jednej bramki. Brazylijczycy byli bliscy wyrównania, ale kielczanie w końcu się obudzili. Przejęli kontrolę nad grą i do końca pewnie sięgali po zwycięstwo. Wygrali trzema punktami, 33:30.

Dziś drużyna Vive Tauron Kielce zagra więc w półfinale IHF Super Globe. Jej rywalem będzie francuski Paris Saint-Germain, który w swoim ćwierćfinale pokonał tunezyjski Esperance Sportive Tunis 38:31.