Hat-trick Sergio Aguero w Lidze Mistrzów

Josep Guardiola, który przed sezonem przeniósł się do Manchesteru z Bayernu Monachium, po raz pierwszy poprowadził swój nowy klub w meczu europejskich pucharów. The Citizens zmierzyli się ze Steauą Bukareszt w czwartej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów.

Spotkanie zaczęło się zgodnie z przewidywaniami. Manchester City atakował raz za razem, a już po kilku minutach faulowany został w polu karnym Rahem Sterling. Wykonawcą rzutu karnego był  Sergio Aguero, ale gola nie zdobył. Bramkarz Florin Nita popisał się doskonałą interwencją.

W 13. minucie rumuński golkiper był już bezradny. Sterling po raz kolejny wbiegł w pole karne, podał do Davida Silvy, a ten strzelił pierwszą bramkę meczu.

Wkrótce potem, po faulu na Aleksandrze Kolarovie, sędzia odgwizdał drugi rzut karny. Do piłki znów podszedł Aguero – i znów nie strzelił gola, uderzając w poprzeczkę. Argentyńczyk zrehabilitował się jednak w 41. minucie, kiedy po podaniu Sterlinga w końcu trafił do siatki.

Druga połowa zaczęła się od ataków Steauy Bukareszt, ale gospodarzom dalej brakowało szczęścia i skuteczności. Tymczasem już w 49. minucie Nolito podwyższył wynik na 3:0 po udanej kontrze.

Po tym strzale Rumuni całkowice stracili siły i koncentrację. Przez ostatnie pół godziny piłkarze Manchester City dominowali na boisku, a Sergio Aguero strzelił jeszcze dwie bramki (w 78. i 89. minucie), kompletując hat-tricka.

The Citizens wygrali 5:0, co rozstrzygnęło kwestię awansu do fazy grupowej.