Mecz inauguracyjny otwiera drogę do półfinału

Polscy siatkarze w dobrym stylu rozpoczęli swój udział w finale turnieju Ligii Światowej. Choć początkowe dwa sety oddali rywalom, w końcowych fragmentach gry byli niezrównani, co zakończyło się przegraną aktualnych mistrzów Europy. Wyniki w setach przedstawiały się następująco: 21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12.

–  Dużo pracowaliśmy w ostatnich dniach, jesteśmy gotowi, a wszyscy zawodnicy są spragnieni gry. Oczywiście, że głównym celem jest Rio, ale Final Six jest to wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie – wypowiadał się trener naszej reprezentacji, Stephane Antiga.

Jako gospodarze biało-czerwoni mieli zapewniony udział w Final Six. Trener potraktował mecz jako próbę generalną przed Rio, dał jednak odpocząć najlepszym zawodnikom. To być może tłumaczy początkowe straty. W finałach mają już jednak zostać zmobi8l;izowane wszystkie siły.

Polska jest gospodarzem finałowego turnieju Ligi Światowej już po raz czwarty. W naszym kraju zagra sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy. W jednej z nich są Polacy, Francuzi i Serbowie, do drugiej trafili Amerykanie, Brytyjczycy i Włosi. Przeciwnikiem naszych zawodników podczas kolejnego spotkania będzie Serbia. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny. Mecz o 3. miejsce i mecz finałowy odbędą się w niedzielę.