Wielkie emocje przed wielkim finałem Euro 2016

"Adieu, piękny śnie o tytule!"  –  komentują niemieckie media wczorajszy mecz z Francją o finał turnieju Euro 2016. Jednocześnie uznają przegraną 0:2 z Francją jako jedną z najbardziej pamiętnych porażek, które trudno będzie przełknąć.

„ (…) byliśmy lepsi od Francji i to my zasłużyliśmy na to, by w niedzielę stanąć na Stade de France i walczyć o tytuł. Ręka naszego kapitana i rzut karny zmieniły losy meczu.”  –  ocenia „Bild”.

Trzeba jednak przyznać, że pierwsza okazja do bramki należała do Francuzów. Już w siódmej minucie Antoine Griezmann oddał strzał w kierunku bramki Manuela Neuera. Sytuacja nie skończyła się bramką, ale było blisko. W kolejnych minutach meczu inicjatywę przejęli jednak Niemcy  –  dłużej utrzymywali się przy piłce i rozsądnie rozgrywali akcje.

„O naszej porażce zadecydowały indywidualne błędy piłkarzy Joachima Löwa. Mieliśmy trochę pecha, ale jeśli ktoś myli się tak, jak przy tych straconych bramkach, to nie zasługuje na finał.”  –  dodaje „Die Welt”.

O przegranej zadecydowało zagranie piłki ręką w polu karnym przez Bastiana Schweinsteigera. Skutecznym wykonawcą karnego okazał się Griezmann. W 74. trafił do siatki Neuera po raz drugi po dośrodkowaniu Paula Pogby. Tym golem odebrał Niemcom nadzieję na zwycięstwo. Choć starali się oni walczyc do samego końca  –  wynik pozostał już bez zmian.