Juergen Klopp kontra Jose Mourinho

Liverpool FC i Manchester United to najbardziej utytułowane kluby w Anglii. Ci pierwsi osiemnaście razy sięgnęli po tytuł mistrza kraju, drudzy zaś – aż dwadzieścia razy.

Zeszłego sezonu „The Reds” nie mogą zaliczyć do udanych, ten jednak rozpoczęli bardzo dobrze. Pokonali Chelsea, Arsenal i Leicester, dzięki czemu zajmują czwarte miejsce w tabeli Premier League. Klub z Manchesteru, choć nie oszczędzano tam ostatnio na wydatkach transferowych, jest dopiero siódmy. Nie zmienia to jednak faktu, że mecz obejrzeć może nawet osiemset milionów telewidzów. To przecież jeden z futbolowych klasyków, prawie jak Real Madryt kontra FC Barcelona.

– Cały piłkarski świat będzie patrzył na to spotkanie – powiedział Juergen Klopp, trener Liverpoolu. – Ale nie będzie to mecz pomiędzy Kloppem a Mourinho.

To samo mówi szkoleniowiec Manchesteru United, choć nie zapomina na pewno, że ma do wyrównania rachunki. Jose Mourinho pięć razy mierzył się w ostatnich latach z drużynami prowadzonymi przez Kloppa i tylko raz udało mu się wygrać.

Początek meczu na Anfield Road o godzinie 21. Transmisja w Canal+ Sport2.