Trener Aitor Karanka zapowiada wzmocnienia składu

W trzeciej kolejce Premier League klub obchodzący w tym roku 140. rocznicę istnienia grał na wyjeździe z West Bromwich Albion. I choć to Middlesbrough F.C. w tabeli angielskiej ligi zajmuje wyższą pozycję, w pierwszej połowie niedzielnego spotkania atakowali niemal wyłącznie gospodarze. Zabrakło im jednak skuteczności i zawodnicy schodzili na przerwę przy wyniku 0:0.

Aitor Karanka musiał dobrze zmotywować swoich piłkarzy, bo w drugiej połowie to zawodnicy Middlesbrough dominowali na boisku. Wciąż jednak albo nie trafiali w bramkę, albo też ze swojej roli dobrze wywiązywał się Ben Foster, golkiper West Bromwich Albion. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po trzeciej kolejce West Bromwich Albion zajmuje w tabeli Premier League dziesiątą lokatę. Middlesbrough F.C. – beniaminek ligi – jest szósty.

– Stadion West Bromwich to trudny teren, więc jestem zadowolony z zawodników – powiedział po meczu Aitor Karanka. – Jeśli zachowamy takiego ducha walki, będziemy dalej wygrywać. Mam dziś skład prawie taki, jakiego chciałem. Ale jest szansa na kolejne transfery, mogą się zdarzyć niespodzianki.