Victor Lindelof zmieni barwy

   • Szwed błyskawicznie wywalczył sobie miejsce w klubie i reprezentacji
  • Manchester United zaoferował za niego 45 milionów euro
  • Lindelof zarabiać ma w Anglii 3,5 miliona euro rocznie 

Victor Lindelof to szwedzki piłkarz grający na pozycji środkowego lub prawego obrońcy. Cztery lata temu, jeszcze jako junior, przeszedł z Vasteras SK do Benfiki Lizbona. Do sezonu 2015/2016 grał przede wszystkim w rezerwach portugalskiego klubu, kilka miesięcy temu wywalczył sobie jednak miejsce w pierwszym składzie. Błyskawicznie stał również filarem kadry narodowej. Choć debiutował w marcu tego roku, na koncie ma już 11 występów w seniorskiej reprezentacji. Wcześniej, od roku 2010, reprezentował Szwecję w drużynach juniorskich.

O transferze do klubu większego niż Benfica portugalskie media spekulowały od początku sezonu. Teraz pojawiła się konkretna oferta od Manchesteru United, który za Victor Lindelofa zaoferował 40 milionów euro oraz dodatkowe 5 milionów w bonusach wypłacanych później. Będzie to rekordowa kwota zapłacona za obrońcę, nic zatem dziwnego, że Benfica ofertę przyjęła.

Potrzebny jest jeszcze podpis szwedzkiego obrońcy. Biorąc jednak pod uwagę, że 22-latkowi zaproponowano pięcioletni kontrakt z rocznym wynagrodzeniem 3,5 miliona euro, trudno sobie wyobrazić, że odmówi.