Udany koniec fazy grupowej olimpijskiego turnieju siatkówki

Polscy siatkarze zajęli drugie miejsce w grupie B turnieju olimpijskiego – za Argentyną, a przed Niemcami.

Mimo że biało-czerwoni nie mieli już szans na wyprzedzenie Argentyńczyków, a drugie i trzecie miejsce dawały udział w losowaniu ćwierćfinałowego przeciwnika na tych samych zasadach, nasi siatkarze nie odpuścili meczu. Trener Stephane Antiga dokonał tylko jednej zmiany w pierwszym składzie: w roli środkowego Piotr Nowakowski zastąpił Mateusza Bieńka.

W pierwszym secie reprezentanci Kuby starali się nawiązać z Polakami walkę, razili jednak nieskutecznością. Skończyło się zwycięstwem polskich siatkarzy 25:18. W drugiej odsłonie gra była jeszcze mniej wyrównana i Kubańczycy zdobyli ledwie 15 punktów. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:17 dla biało-czerwonych. Ostatni punkt zdobył Mateusz Bieniek, który pojawił się na boisku w połowie meczu.

Kolejnego przeciwnika reprezentantów Polski wyłoniło losowanie – okazali się być nim Amerykanie. Ćwierćfinał Polska-USA w środę o godzinie 19.