Kolejna porażka reprezentacji w olimpijskim turnieju piłki ręcznej

W pierwszej połowie meczu z Niemcami biało-czerwoni grali o wiele lepiej niż w spotkaniu z Brazylią. Choć ani razu nie osiągnęli przewagi punktowej, prowadzili wyrównaną walkę z mistrzami Europy. Dzięki dobrej dyspozycji Karola Bieleckiego i Krzysztofa Lijewskiego w 21. minucie udało się doprowadzić do remisu. Potem doszło jednak do serii błędów i po pierwszej połowie przegrywaliśmy 14:16.

Druga część meczu zaczęła się od kolejnych pomyłek naszych reprezentantów, co udało się wykorzystać Niemcom, grającym niezwykle skutecznie. Najbardziej w tym zakresie wykazał się Paul Drux, zdobywca trzech goli z rzędu. Potem nasza reprezentacja ruszyła do ataku i w 45. minucie zdołała odrobić straty na tyle, że przegrywaliśmy tylko jedną bramką. Wówczas jednak mistrzowie Europy ponownie przyspieszyli i nie dali biało-czerwonym szans na zwycięstwo. Ostatecznie Polacy przegrali 29:32.

Piłkarzom ręcznym w olimpijskim turnieju piłki ręcznej zostały jeszcze trzy grupowe mecze. Jutro gramy z Egiptem, potem ze Szwecją i Słowenią. By zostać na igrzyskach, reprezentacja wygrać musi z każdym z tych przeciwników.