Polacy wygrali w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju

Występ na igrzyskach w Rio de Janeiro nasi piłkarze ręczni rozpoczęli od porażki z Brazylijczykami. Przegrali też z Niemcami, a na koniec fazy grupowej ulegli Słoweńcom. Nie uchodzili więc za faworytów w meczu z Chorwatami – tym bardziej, że podczas styczniowych mistrzostw Europy, rozgrywanych w naszym kraju, zawodnicy z Bałkanów rozgromili nas 37:23.

Przez dwadzieścia pięć minut gra była bardzo wyrównana – bramka za bramkę. Pod koniec pierwszej połowy reprezentanci Chorwacji zaczęli się gubić, podczas gdy biało-czerwoni wykazywali się doskonałą skutecznością. Dzięki temu pierwsza część spotkania skończyła się wynikiem 18:14 dla nas.

Polacy kontynuowali dobrą grę na początku drugiej połowy. Na bramce świetnie spisywał się Piotr Wyszomirski, dzięki czemu udało się osiągnąć sześciobramkową przewagę. Wówczas jednak Chorwaci zaatakowali bardziej zdecydowanie i skutecznie. Zaczęli odrabiać straty i dążyć do wyrównania wyniku. Ich starania okazały się skuteczne – w bramkach osiągnęli równowagę 25:25. Końcówka meczu należała jednak do Polaków, a szczególnie do Karola Bieleckiego, który zdobył w tym spotkaniu 12 goli.

Mecz Polska – Chorwacja wygraliśmy 30:27 i w półfinale zmierzymy się w piątek z Danią.