Zmiana w niemieckiej kadrze przed jutrzejszymi zawodami Pucharu Świata

   • Mistrz świata juniorów ma uraz kostki
  • Po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy Andreasa Wanka
  • Skład polskiej kadry bez zmian 

W nadchodzący weekend na olimpijskiej skoczni w Lillehammer odbędą się 2 konkursy w skokach narciarskich. Nie wystartuje w nich David Siegel, aktualny mistrz świata juniorów. Niemiecki zawodnik nie pojechał do Norwegii ze względu na uraz lewej kostki. Jego trener uspokaja jednak kibiców, że to nic poważnego.

– David potrzebuje po prostu kilku dni przerwy – mówi Werner Schuster. – Obecnie jest pod opieką fizjoterapeuty w Bad Endorf

Siegela zastąpi Andreas Wank, którego nie oglądaliśmy jeszcze w tym sezonie. W składzie niemieckiej reprezentacji są także Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Severin Freund, Karl Geiger i Stephan Leyhe.

Nic natomiast nie zmienia się w polskiej kadrze. Stefan Horngacher chce kontynuować pracę z tym samym zespołem, a biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki naszych skoczków, nie ma się czemu dziwić. Maciej Kot ma już zapewniony udział w konkursach, w dzisiejszych kwalifikacjach skakać będą natomiast Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

Pierwszy konkurs rozpocznie się w sobotę o 16.00, drugi – w niedzielę o 15.00. Transmisje na antenie TVP 1.