Gwiazdor Liverpoolu i reprezentacji Anglii grał ostatnio w Los Angeles Galaxy

   • Gerrard kończy karierę po sezonie spędzonym w USA
  • Wcześniej przez prawie 28 lat grał w koszulce Liverpoolu
  • W reprezentacji wystąpił 114 razy i zagrał na sześciu wielkich turniejach 

Urodzony w 1980 roku Steven Gerard w barwach The Reds rozegrał ponad siedemset spotkań i wypracował tam sobie status klubowej legendy. To na Anfield Road dokładnie osiemnaście lat temu rozpoczynał seniorską karierę. W juniorskich drużynach Liverpoolu występował już jako ośmiolatek.

Gerard zdobył z The Reds 2 Puchary Anglii, 3 Puchary Ligi Angielskiej i Tarczę Wspólnoty. Triumfował też w Pucharze UEFA, Lidze Mistrzów oraz w Superpucharze Europy. Przez 12 lat był kapitanem zespołu i strzelił 186 goli, co jest bardzo imponującym wynikiem u środkowego pomocnika.

W angielskiej kadrze Steven Gerrad rozegrał 114 spotkań i zdobył 21 bramek. Wziął udział w 3 Mundialach i 3 Mistrzostwach Europy. Na żadnym turnieju nie dotarł jednak do półfinału. Reprezentacyjną karierę zakończył 2 lata temu, natomiast w zeszłym roku przeniósł się z Liverpoolu do Los Angeles Galaxy.

– Czuję się szczęśliwy i spełniony, bo miałem niesamowitą karierę i jestem wdzięczny wszystkim za każdą chwilę przeżytą w Liverpoolu, Los Angeles Galaxy i reprezentacji Anglii – oświadczył Gerrad. – Kiedy w listopadzie 1998 roku debiutowałem w ligowym meczu z Blackburn Rovers, nie mogłem sobie wyobrazić tego, co mnie potem spotkało.