Polacy na igrzyskach olimpijskich 2016

Dzisiaj tuż po północy polskiego czasu rozpoczną się XXXI igrzyska olimpijskie w brazylijskim Rio de Janeiro. Ceremonię otwarcia zaplanowano na słynnym stadionie Maracanã. Zgromadzi ona ponad 10 tysięcy sportowców z 207 narodowych komitetów olimpijskich.

Mimo olbrzymiej konkurencji, szanse Polaków na miejsca na podium oceniane są bardzo wysoko. Agencja Associated Press szacuje nawet, iż biało-czerwoni mogą wrócić z 16 medalami. Realizacja tego scenariusza byłaby poprawą wyniku ilości krążków zdobytych dotychczas w Atenach, Pekinie i Londynie. Jako największych pretendentów do zwycięstwa wskazuje się Piotr Małachowski (dyskobol) oraz Piotr Fajdek i Anita Włodarczyk (rzut młotem).

Igrzyska potrwają do 21 sierpnia. Będą rozegrane w 31 dyscyplinach. Po raz pierwszy po wielu latach sportowcy zmierzą się również w ich ramach w rugby i w golfie.

Transmisje igrzysk olimpijskich będzie można oglądać w TVP1, TVP2, TVP Sport. Ponadto oferowany jest również bezpłatny stream na stronie SPORT.TVP.PL i w mobilnej aplikacji TVP Stream.