Polakowi udało się wygrać z Serbem jednego seta

Jerzy Janowicz już w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open 2016 trafił na Novaka Djokovica, pierwszą rakietę rankingu ATP. Polski tenisista zajmuje obecnie 246. pozycję, jednak w pierwszych setach różnica ta wcale nie była widoczna.

Spotkanie, odbywające się dziś o 2.20 polskiego czasu, Polak zaczął bardzo agresywnie. Kilka razy miał szansę wyjść na prowadzenie. Serb jednak bronił się skutecznie i pierwszego seta wygrał 6:3.

W drugim secie Jerzy Janowicz nie dał się już wybić z rytmu. Djokovic popełniał błędy, wyraźnie dokuczał mu też uraz barku. Po bardzo wyrównanej i bardzo dynamicznej grze polski tenisista wygrał 7:5.

Niestety na więcej nie starczyło Janowiczowi sił. Najlepszy zawodnik świata odzyskał koncentrację i wykorzystywał kolejne błędy Polaka. Dzięki temu trzeciego seta Djoković wygrał 6:2, czwartego zaś 6:1. Trwający jednak ponad dwie i pół godziny pojedynek musiał podobać się nowojorskiej publiczności.

Mecz podsumował również sam Djokovic.

– Tutejsze wieczorne sesje są najlepsze na świecie. Jerzy to tenisista nieprzewidywalny... Drugi set nie był dobry w moim wykonaniu, ale całościowo uważam, że był to przyzwoity występ – skomentował.

W drugiej rundzie Serb zmierzy się z Jirim Veselym z Czech.