Polska tenisistka nie zagra w ćwierćfinale

Chorwatka i Polka spotkały się już w tym roku i to zaledwie dwa miesiące temu. Na kortach Wimbledonu grały ze sobą w drugiej rundzie turnieju. Wówczas, po bardzo zaciętej i wyrównanej walce, górą była Agnieszka Radwańska. Mecz mógł jednak zakończyć się inaczej, gdyby Ana Konjuh nie nabawiła się urazu.

W Nowym Jorku chorwacka tenisistka była już w pełni formy, ale za faworytkę 1/8 finału nie uchodziła. W końcu w rankingu WTA polska zawodniczka zajmuje czwarte miejsce, Konjuh natomiast 92. Jednak to Chorwatka popełniała mniej błędów i lepiej serwowała – miała aż sześć asów serwisowych. Radwańska robiła, co mogła, ale w tym meczu okazało się to za mało. Oba sety przegrała 4:6.

– Moja rywalka zagrała naprawdę dobrze, świetnie serwowała. Nic więcej nie mogłam zrobić. Próbowałam, ale byłam stanowczo za wolna – skomentowała spotkanie nasza tenisistka.

Przegrana to dalszy ciąg nowojorskiej złej passy Polki. Agnieszce Radwańskiej jeszcze nigdy nie udało się dotrzeć do ćwierćfinału US Open – i jest to dla niej jedyny taki turniej wielkoszlemowy.

Ana Konjuh w następnym meczu zagra z Karoliną Pliszkovą. Młoda Czeszka w 1/8 finału pokonała samą Venus Williams, co było największym sukcesem w jej dotychczasowej karierze.